Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK

Efento zestaw do monitorowania temperatury w jednej lodówce

EFset

Nowy

Zestaw do monitorowania temperatury w  lodówce wraz z powiadomieniami SMS / email. W skład zestawu wchodzą: sensor Efento, stacja bazowa (smartfon), certyfikat wzorcowania, karta SIM. System może być rozbudowywany o kolejne sensory. Uruchomienie zajmuje niecałe 5 minut.
Umożliwia rejestrowanie temperatury wraz z powiadomieniami o przekroczeniu temperatury i utracie zasilania

Więcej

790,00 zł

- +

Producent Efento

 
Więcej informacji

Gotowy zestaw do rejestrowania i monitorowania temperatury w jednej lodówce z powiadomieniem SMS / email.
W skład zestawu wchodzą:

 • Czujnik temperatury Efento (wersja bez sondy)
 • Stacja bazowa (smartfon obsługujący komunikację z sensorem Efento, wyświetlający dane pomiarowe, wysyłający powiadomienia SMS w przypdaku przekroczenia temperatury, itd.)
 • Certyfikat wzorcowania sensora Efento
 • Karta SIM doładowana za 10 zł (doładowanie o wartości 10 zł umożliwia wysyłanie ponad 100 SMS)
 • Zasilacz stacji bazowej i bateria o dużej pojemności zasilająca sensor Efento

Czujnik temperatury Efento wspołpracuje ze stacja bazową, której role pełni telefon lub tablet z systemem Android 4.4 lub nowszym (jedna stacja obsługuje do 20 czujników). W ramach pracy systemu możliwe jest: wysyłanie SMS lub emaili alarmowych w przypadku przekroczenia progów temperaturowych, eksport danych i wysłanie ich na wskazany adres email oraz podgląd danych na wykresie.

Najważniejsze zastosowanie systemu Efento to monitoring temperatury w pomieszczeniach lub lodówkach, w których przechowywane są produkty wrażliwe na jej nagłe zmiany (np. szczepionki, lekarstwa). System umożliwia zdefiniowanie dolengo i górnego progu temperatury i wysyła SMS / emaile w przypadku jej przekroczenia.

System wysyła SMS / email w przypadku:

 • Przekroczenia progu alarmowego (możliwość konfiguracji górnych i dolnych progów) - od razu
 • Powrotu temperatury do bezpiecznego zakresu - od razu
 • Utraty zasilania i przejścia na zasilanie bateryjne - 10 min po odłączeniu zasilania
 • Powrotu zasilania - od razu
 • Utraty łączności z sensorem - po 6 minutach od utraty połączenia
 • Odzyskania łączności z sensorem - od razu
   

Najważniejsze cechy systemu:

 • Alarmy SMS /email - System umożliwia skonfigurowanie dolnego i górnego progu temperatury, przekroczenie których spowoduje wysłanie SMS alarmowego na wpisane numery telefonów lub emaila na wskazane adresy email. 
 • Rejestracja temperatury - Każdy z sensorów mierzy temperaturę i bezprzewodowo przesyła dane do stacji bazowej. Pomiary temperatury każdego z sensorów zapisywane są w pamięci stacji bazowej i przechowywane przez dowolny okres czasu.
 • Raporty - Pomiary zapisane w stacji bazowej mogą być wysłane w formie raportu (plik csv lub pdf) na dowolny adres e-mail. Dokument może być przetwarzany w programach do analizy danych, wydrukowany lub zapisany jako kopia zapasowa na dysku.
 • Wizualizacja danych na wykresie - Aplikacja stacji bazowej umożliwia wizualizację danych z ostatnich 24 godzin w postaci wykresów z oznaczeniem minimalnej i maksymalnej temperatury w danej godzinie.
 • Niezawodność - Stacja bazowa wyposażona jest w dodatkową baterię, które umożliwi wysłanie SMS z alarmem nawet w przypadku awarii zasilania w obiekcie. System informuje użytkowników o przełączeniu się na zasilanie bateryjne alarmem SMS / email.
 • Łatwa konfiguracja - System Efento został zaprojektowany tak, aby skonfigurować mógł go każdy. Dodaj sensory, ustal alarmowe progi temperatury i wpisz numery telefonu, na które wysyłane będą alarmowe SMS. Raporty za dowolny okres można przesyłać na mail w postaci pliku CSV lub pdf, po bezpłatnym skonfigurowaniu na smartfonie konta mailowego. Cała konfiguracja zajmie Ci mniej niż 5 minut!
 • Sensory Efento - Sensory Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.5 °C, w zakresie od -10 °C do +70 °C. Bateria o dużej pojemności zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej jednego roku. Pomiary transmitowane są bezprzewodowo do stacji bazowej.
 • Niskie koszty eksploatatacji - W zestawie jest karta GSM Virgin Mobile, ważna rok i zawierająca około 100 SMS. Każde doładowanie przedłuża ważność karty o rok i dodaje SMS np. 10 zł - 100 SMS. Wysyłka alarmów e-mail jest oczywiście darmowa

Wraz z zestawem dostarczany jest certyfikat wzorcowania czujnika w temperaturze 5 °C. Przykładowe świadectwo wzorcowania 

Badanie są wykonanywane w zewnętrznym laboratorium pomiarowym, przy użyciu termometru laboratoryjnego wzorcowanego z odniesieniem do wzorców Głównego Urzędu Miar.

Na życzenie klienta, laboratorium może wykonać wzorcowanie w dowolnych punktach z zakresu -10 do 70 °C. Wszystkie urządzenia pomiarowe wykorzystywane w procesie wzorcowania są wzorcowane z odniesieniem do wzorców Głównego Urzędu Miar. W przypadku transportu / przechowywania lekarstw lub szczepionek proponujemy badanie dokładności pomiarów w temperaturze 5 °C, będącym środkiem przedziału temperaturowego, w którym powinny przechowywane być szczepionki.

Instrukcja tekstowa - zawiera również opis w jakich sytuacjach wysyłane są alarmy

Film - instrukcja instalacji 

Procedura przechowywania szczepionek

System jest wyposażony w kartę GSM ważną jest przez rok zawierającą 100 SMS, doładować można tutaj

Dowolne doładowanie przedłuża ważność karty o rok, 5 zł to 50 SMS
W razie problemów z instalacją - wsparcie techniczne - tel 609823465

Strona produktu - Sensory temperatury Efento - nadzór szczepionek

 
Zastosowanie

System monitorowania temperatury z powiadomieniami SMS i raportami email został opracowany z myślą o monitorowaniu lodówek ze szczepionkami i innymi farmaceutykami wrażliwymi na zmiany temperatury. System posiada wszystkie wymagane funkcje i jest jednym z najlepszych i najłatwiejszych w konfiguracji rozwiązaniem umożliwiającym stały nadzór nad temperaturą. Główne zastosowania systemu Efento to:

 • Monitoring temperatury w lodówkach medycznych
 • Monitoring temperatury w magazynach z farmaceutykami

Akcesoria

5 Innych produktów w tej kategorii

Porównaj 0