Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK

Bezprzewodowy sensor wilgotności gleby Efento

Nowy

Bezprzewodowy sensor wilgotności gleby pozwala na bieżący monitoring ilości wody w glebie.

Więcej

260,00 zł

- +

Producent Efento

 
Więcej informacji

Rozwiązanie dedykowane jest do monitoringu obiektów rozproszonych, w których bieżąca kontrola zużycia wody jest niemożliwa oraz w miejscach trudno dostępnych, gdzie jednorazowe zamontowanie licznika pozwala na stałą kontrolę. Analiza bieżących danych pozwala na szybkie wykrycie anomalii, stały monitoring instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz minimalizację skutków zalania dzięki szybkiemu wykryciu usterki. Licznik impulsów może być w prosty sposób skonfigurowany do pracy z istniejącymi wodomierzami, bez konieczności ich wymiany – konieczne jest jedynie, aby wodomierz wyposażony był w wyjście impulsowe (tzw. impulsator).

Rejestrator jest dostępny w wersji jedno, dwu lub trzy kanałowej, co umożliwia jednoczesną prace z maksymalnie trzema wodomierzami. Okres zliczania impulsów jest konfigurowalny i wynosi od 1 minuty do 10 dni. Domyślnie, każdy zliczony impuls reprezentuje jeden litr przepływającej wody (l). Dane prezentowane są w formie przepływu wody (w litrach na minutę) lub w formie zużycia wody w wybranym okresie czasu (w m³)

Urządzenia zasilane są baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat, dzięki czemu instalacja nie wymaga prowadzenia dodatkowych kabli zasilających i sygnałowych. Licznik można umieścić w dowolnym miejscu i dodatkowo zabezpieczyć silikonową osłoną chroniąca przed nadmiarem wilgoci.

MODUŁ RADIOWY

Technika komunikacji: Bluetooth Low Energy (BLE)

Częstotliwość pracy modułu radiowego: 2,4 GHz

Moc: 2,5 mW (4 dBm)

Zasięg: do 100 m w otwartej przestrzeni (LOS)

Standard przesyłania danych: Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0)

Okres transmisji: 1 s

ZASILANIE I BATERIA

Bateria: 3,6 V, rozmiar AA, pojemność 2 700 mAh (wymienna)

Czas pracy na baterii: minimum 2 lata (przy pomiarze co 15 min)

WYMIARY

Wymiary: 27 x 71 x 71 mm

Waga: 80 g

MINIMALNY CZAS TRWANIA IMPULSU

5 mikrosekund

MAKSYMALNY CZAS TRWANIA IMPULSU

200 mikrosekund

OBSŁUGIWANE LICZNIKI

NO (Pull-up 3.6V)

Więcej informacji:  Licznik impulsówLicznik impulsów energia elektryczna

 
Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi byc wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na tablety jak i telefony i może byc pobrana z Google Play. Najważniejsze funkcje aplikacji:

  
Podgląd bieżącej temperatury
Aplikacja wyświetla bieżące wartości temperatury odczytywane ze wszystkich rejestratorów dostępnych w zasięgu urządzenia mobilnego. Dane dotyczące bieżącej temperatury odświeżane są na bieżąco - za każdym razem gdy rejestrator dokona pomiaru. Na ekranie z bieżącymi odczytami temperatury widoczna jest również nazwa rejestratora nadana mu przez użytkownika oraz numer seryjny rejestratora umożliwiający jego łatwą identyfikację (numer seryjny znajduje się również na naklejce na każdym rejestratorze). Aby odczytać bieżącą temperaturę wystarczy znaleźć się w zasięgu rejestratora (brak konieczności łączenia, parowania, itp.). Temperatura podawana jest z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.

Informacje na temat serii pomiarowej, generowanie wykresów i raportów

Po odczytaniu danych z rejestratora użytkownik ma dostęp do następujących informacji:

  • Minimalna i maksymalna temperatura w serii pomiarowej wraz z datą i godziną wystąpienia każdej z nich
  • Data i godzina rozpoczęcia i zakończenia serii pomiarowej
  • Okres pomiarów (możliwość konfiguracji okresu z przedziału 1 minuta - 10 dni)
  • Poziom zapełnienia pamięci rejestratora. Rejestrator może pomieścić w swojej pamięci 30 000 pomiarów. Na ekranie urządzenia mobilnego widoczny jest poziom zapełnienia pamięci wyrażony w procentach
Dodatkowo, możliwa jest wizualizacja danych pomiarowych w postaci wykresu z oznaczonymi wartościami minimalną i maksymalną. Użytkownik może również wygenerować raport (format csv) dotyczący serii pomiarowej i wysłać wszystkie pomiary na wskazany adres email lub wyeksportować je na serwer (np. Google Drive).
Konfiguracja pracy rejestratora
Po połączeniu z rejestratorem możliwa jest konfiguracja okresu pomiaru (1 minuta - 10 dni), nadania mu nazwy oraz wyczyszczenia pamięci urządzenia (usunięcie wszystkich danych i rozpoczęcie nowej serii pomiarowej). Aby dokonać zmiany ustawień sensora konieczne jest wpisanie hasła. Każdy z rejestratorów ma przydzielone unikalny kod umożliwiający wejście do ustawień. Kod umieszczony jest na naklejce znajdującej się na rejestratorze.

Akcesoria

7 Innych produktów w tej kategorii

Porównaj 0