Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK

Bezprzewodowy licznik impulsów energii elektrycznej Efento

Nowy

Bezprzewodowy licznik impulsów energii elektrycznej został zaprojektowany do zdalnego monitorowania zużycia energii elektrycznej i bieżącej kontroli kosztów.

Więcej

260,00 zł

- +

Producent Efento

 
Więcej informacji

Dzięki zastosowaniu rejestratora impulsów Efento możliwy jest zdalny odczyt bieżącego zużycia energii elektrycznej oraz kontrolowania jej kosztów. Rozwiązanie dedykowane jest do monitoringu obiektów rozproszonych, w których bieżąca kontrola zużycia energii elektrycznej jest niemożliwa. Licznik impulsów jest uniwersalny i może współpracować z dowolnym licznikiem prądu, wyposażonym w wyjście impulsowe.

Rejestrator jest dostępny w wersji jedno, dwu lub trzy kanałowej, co umożliwia jednoczesną prace z maksymalnie trzema licznikami jednofazowymi. Okres zliczania impulsów jest konfigurowalny i wynosi od 1 minuty do 10 dni. Domyślnie, każdy zliczony impuls reprezentuje jedną watogodzinę (Wh). Dane prezentowane są w formie mocy pobieranej przez urządzenia, dodatkowo możliwe jest wygenerowanie raportu ze zużyciem całkowitym (Wh / kWh) w wybranym okresie.

Urządzenie zasilane jest baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat, dzięki czemu instalacja nie wymaga prowadzenia dodatkowych kabli zasilających i sygnałowych.

Rejestratory wyposażone są w Bluetooth Low Energy, dzięki czemu mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i Gatewayem Efento, który umożliwia przesyłanie danych do platformy Efento CloudZliczone impulsy zapisywane są w pamięci urządzenia, a następnie przesyłane do platformy Efento Cloud. Dodatkowo możliwy jest odczyt danych historycznych z pamięci urządzenia przy pomocy aplikacji Efento Logger (jeżeli nie wymagany jest monitoring na bieżąco). Aplikacja umożliwia również wygenerowanie raportu o zużyciu energii elektrycznej w wybranym okresie czasu.

MODUŁ RADIOWY

Technika komunikacji: Bluetooth Low Energy (BLE)

Częstotliwość pracy modułu radiowego: 2,4 GHz

Moc: 2,5 mW (4 dBm)

Zasięg: do 100 m w otwartej przestrzeni (LOS)

Standard przesyłania danych: Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0)

Okres transmisji: 1 s

ZASILANIE I BATERIA

Bateria: 3,6 V, rozmiar AA, pojemność 2 700 mAh (wymienna)

Czas pracy na baterii: minimum 2 lata (przy pomiarze co 15 min)

WYMIARY

Wymiary: 27 x 71 x 71 mm

Waga: 80 g

MINIMALNY CZAS TRWANIA IMPULSU

5 mikrosekund

MAKSYMALNY CZAS TRWANIA IMPULSU

200 mikrosekund

OBSŁUGIWANE LICZNIKI

NO (Pull-up 3.6V)

Więcej informacji: Licznik impuslów wodaLicznik impulsów

https://efento.pl/product/licznik-impulsow-energia-elektryczna/

 
Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi byc wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na tablety jak i telefony i może byc pobrana z Google Play. Najważniejsze funkcje aplikacji:

  
Podgląd bieżącej temperatury
Aplikacja wyświetla bieżące wartości temperatury odczytywane ze wszystkich rejestratorów dostępnych w zasięgu urządzenia mobilnego. Dane dotyczące bieżącej temperatury odświeżane są na bieżąco - za każdym razem gdy rejestrator dokona pomiaru. Na ekranie z bieżącymi odczytami temperatury widoczna jest również nazwa rejestratora nadana mu przez użytkownika oraz numer seryjny rejestratora umożliwiający jego łatwą identyfikację (numer seryjny znajduje się również na naklejce na każdym rejestratorze). Aby odczytać bieżącą temperaturę wystarczy znaleźć się w zasięgu rejestratora (brak konieczności łączenia, parowania, itp.). Temperatura podawana jest z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.

Informacje na temat serii pomiarowej, generowanie wykresów i raportów

Po odczytaniu danych z rejestratora użytkownik ma dostęp do następujących informacji:

  • Minimalna i maksymalna temperatura w serii pomiarowej wraz z datą i godziną wystąpienia każdej z nich
  • Data i godzina rozpoczęcia i zakończenia serii pomiarowej
  • Okres pomiarów (możliwość konfiguracji okresu z przedziału 1 minuta - 10 dni)
  • Poziom zapełnienia pamięci rejestratora. Rejestrator może pomieścić w swojej pamięci 30 000 pomiarów. Na ekranie urządzenia mobilnego widoczny jest poziom zapełnienia pamięci wyrażony w procentach
Dodatkowo, możliwa jest wizualizacja danych pomiarowych w postaci wykresu z oznaczonymi wartościami minimalną i maksymalną. Użytkownik może również wygenerować raport (format csv) dotyczący serii pomiarowej i wysłać wszystkie pomiary na wskazany adres email lub wyeksportować je na serwer (np. Google Drive).
Konfiguracja pracy rejestratora
Po połączeniu z rejestratorem możliwa jest konfiguracja okresu pomiaru (1 minuta - 10 dni), nadania mu nazwy oraz wyczyszczenia pamięci urządzenia (usunięcie wszystkich danych i rozpoczęcie nowej serii pomiarowej). Aby dokonać zmiany ustawień sensora konieczne jest wpisanie hasła. Każdy z rejestratorów ma przydzielone unikalny kod umożliwiający wejście do ustawień. Kod umieszczony jest na naklejce znajdującej się na rejestratorze.

Akcesoria

7 Innych produktów w tej kategorii

Porównaj 0