Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK

Bezprzewodowy sensor wilgotności gleby Efento

Nowy

Bezprzewodowy sensor wilgotności gleby pozwala na bieżący monitoring ilości wody w glebie.

Więcej

510,00 zł

- +

 
Więcej informacji

Sensor wilgotności gleby składa się z 2 komponentów: bezprzewodowego rejestratora oraz zewnętrznej sondy Irrometer.

Sonda umieszczana w glebie jest trwała, wykonana ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, nie wchodzi w reakcję z glebą, jest odporna na temperatury ujemne i prosta w montażu.

Rejestrator zasilany jest baterią, która zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Sensory  komunikują się ze smartfonami w technice Bluetooth Low Energy za pomocą aplikacji Efento Logger. Maksymalny zasięg sensora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni.

Rejestratory wyposażone są w Bluetooth Low Energy, dzięki czemu mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i Gatewayem Efento, który umożliwia przesyłanie danych do platformy Efento CloudZliczone impulsy zapisywane są w pamięci urządzenia, a następnie przesyłane do platformy Efento Cloud. Dodatkowo możliwy jest odczyt danych historycznych z pamięci urządzenia przy pomocy aplikacji Efento Logger (jeżeli nie wymagany jest monitoring na bieżąco). Aplikacja umożliwia również wygenerowanie raportu z danymi w wybranym okresie czasu.

SENSOR WILGOTNOŚCI

Zakres pomiaru: 0 – 200 cb (kPa)

Okres pomiaru: możliwość konfiguracji od 1 minuty do 10 dni

MODUŁ RADIOWY

Technika komunikacji: Bluetooth Low Energy (BLE)

Częstotliwość pracy modułu radiowego: 2,4 GHz

Moc: 2,5 mW (4 dBm)

Zasięg: do 100 m w otwartej przestrzeni (LOS)

Standard przesyłania danych: Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0)

Okres transmisji: 1 s

ZASILANIE I BATERIA

Bateria: 3,6 V, rozmiar AA, pojemność 2 700 mAh (wymienna)

Czas pracy na baterii: minimum 2 lata (przy pomiarze co 15 min)

WYMIARY

Wymiary: 27 x 71 x 71 mm

Waga: 80 g

Wymiary sondy: 22 x 83 mm

Waga: 67 g

Więcej informacji:  Sensor wilgotności gleby

 
Zastosowanie

Rejestratory temperatury i wilgotności El-WiFi mierzą i zapisują bieżące wartości temperatury i wilgotności względnej powietrza oraz wartości minimalne i maksymalne w serii pomiarowej. Użytkownik ma możliwość konfiguracji częstości odczytów oraz dolnych i górnych progów temperatury i wilgotności, przekroczenie których uruchomi alarm.

Rejestratory współpracują z darmowym oprogramowaniem, które pozwala na wyświetlanie danych w postaci tabeli i ich wizualizację na wykresie. Oprogramowanie umożliwia również eksport danych do programów umożliwiających ich zaawansowaną analizę (np. MS Excel).

Dodatkowo, producent rejestratorów temperatury opartych na transmisji bezprzewodowej WiFi – firma Lascar, udostępniła funkcjonalność „chmury”. W ten sposób powstał bardzo wygodny i tani system monitorowania temperatury i wilgotności w obiektach rozproszonych. Wraz z powiadomieniami o jej zmianach w czasie rzeczywistym. Chmura udostępniana jest za darmo do dwóch sensorów waraz z następującymi funkcjonalnościami:

  • rejestracja temperatury przez okres 45 dni
  • możliwość podglądu danych bieżących i historycznych z dowolnego miejsca na świecie
  • możliwość zaprogramowania alarmów
  • informacja o stanie baterii i poziomie sygnału
  • wysyłka mailowa informacji o alarmach – do 100 powiadomień miesięcznie

Na życzenie klienta, rejestratory mogą być dostarczone wraz z certyfikatem kalibracji.

Rejestratory temperatury WiFi znajdują zastosowanie m.in. w:

Muzealnictwie - rejestratory komunikują się z komputerem przy pomocy sieci WiFi i na bieżąco przesyłają wartości temperatury i wilgotności w pomieszczeniach / gablotach. Rejestratory pracują na zasilaniu bateryjnym przez około rok.  Umożliwia to dowolne rozmieszczenie rejestratorów w obiekcie, bez konieczności układania kabli. W przypadku utraty łączności rejestratory przechowują pomiary temperatury i wilgotności we wbudowanej pamięci (do 500 000 odczytów), a po nawiązaniu łączności przekazują te dane do komputera. Rejestratory EL WiFi pozwalają na budowę scentralizowanego systemu monitoringu temperatury i wilgotności w obiektach muzealnych. Dane z różnych pomieszczeń przesyłane są na bieżąco do komputera, a osoba odpowiedzialna za nadzór nad mikroklimatem w obiekcie ma do nich ciągły dostęp.

HACCP - rejestracja temperatury i / lub wilgotności w punktach kluczowych dla procesu przetwarzania żywności

Przemyśle farmaceutycznym - rejestracja temperatury i wilgotności w procesie produkcji i przechowywania farmaceutyków wrażliwych na nagłe zmiany tych parametrów.

 
Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi byc wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na tablety jak i telefony i może byc pobrana z Google Play. Najważniejsze funkcje aplikacji:

  
Podgląd bieżącej temperatury
Aplikacja wyświetla bieżące wartości temperatury odczytywane ze wszystkich rejestratorów dostępnych w zasięgu urządzenia mobilnego. Dane dotyczące bieżącej temperatury odświeżane są na bieżąco - za każdym razem gdy rejestrator dokona pomiaru. Na ekranie z bieżącymi odczytami temperatury widoczna jest również nazwa rejestratora nadana mu przez użytkownika oraz numer seryjny rejestratora umożliwiający jego łatwą identyfikację (numer seryjny znajduje się również na naklejce na każdym rejestratorze). Aby odczytać bieżącą temperaturę wystarczy znaleźć się w zasięgu rejestratora (brak konieczności łączenia, parowania, itp.). Temperatura podawana jest z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.

Informacje na temat serii pomiarowej, generowanie wykresów i raportów

Po odczytaniu danych z rejestratora użytkownik ma dostęp do następujących informacji:

  • Minimalna i maksymalna temperatura w serii pomiarowej wraz z datą i godziną wystąpienia każdej z nich
  • Data i godzina rozpoczęcia i zakończenia serii pomiarowej
  • Okres pomiarów (możliwość konfiguracji okresu z przedziału 1 minuta - 10 dni)
  • Poziom zapełnienia pamięci rejestratora. Rejestrator może pomieścić w swojej pamięci 30 000 pomiarów. Na ekranie urządzenia mobilnego widoczny jest poziom zapełnienia pamięci wyrażony w procentach
Dodatkowo, możliwa jest wizualizacja danych pomiarowych w postaci wykresu z oznaczonymi wartościami minimalną i maksymalną. Użytkownik może również wygenerować raport (format csv) dotyczący serii pomiarowej i wysłać wszystkie pomiary na wskazany adres email lub wyeksportować je na serwer (np. Google Drive).
Konfiguracja pracy rejestratora
Po połączeniu z rejestratorem możliwa jest konfiguracja okresu pomiaru (1 minuta - 10 dni), nadania mu nazwy oraz wyczyszczenia pamięci urządzenia (usunięcie wszystkich danych i rozpoczęcie nowej serii pomiarowej). Aby dokonać zmiany ustawień sensora konieczne jest wpisanie hasła. Każdy z rejestratorów ma przydzielone unikalny kod umożliwiający wejście do ustawień. Kod umieszczony jest na naklejce znajdującej się na rejestratorze.

Akcesoria

5 Innych produktów w tej kategorii

Porównaj 0