Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK

Gateway Bluetooth/Ethernet

Nowy

Gateway Bluetooth/Ethernet służy do pobierania danych z bezprzewodowych sensorów Bluetooth 4.0 (BLE) i przekazywania ich do sieci Ethernet.
Dane mogą być gromadzone i przetwarzane na serwerze lub chmurze producenta.
Obecnie najczęstszym zastosowaniem są bezprzewodowe systemy monitorowania i rejestracji temperatury w hurtowniach farmaceutycznych i szpitalach.
Producent udostępnia API.

Więcej

696,00 zł

- +

Producent Efento

 
Więcej informacji

Efento Gateway jest urządzeniem umożliwiającym łatwe i wygodne zarządzanie wieloma sensorami Efento w danym obszarze jednocześnie. Dzięki wbudowanym modułom Ethernetowym oraz Bluetooth, Gateway odbiera pomiary ze wszystkich sensorów znajdujących się w jego zasięgu, a następnie za pośrednictwem Internetu przesyła je do Twojego konta w platformie Efento Cloud. Platforma ta działa jak zwykła strona internetowa, dzięki czemu masz dostęp do pomiarów z sensorów i konfiguracji systemu z dowolnego miejsca na świecie, a jedyne co potrzebujesz to komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Efento Gateway ma wbudowaną pamięć, w której może zapisać do 100 000 pomiarów i w przypadku chwilowej utraty łączności z platformą, może je dosłać. Twoje dane nigdy nie były tak bezpieczne!

Monitoring wielkosci fizycznych przy użyciu gateway i chmury - krótki film

Efento Gateway nie wymaga instalacji żadnych sterowników ani oprogramowania, co w połączeniu z szybką i przyjazną użytkownikowi konfiguracją oraz możliwością zasilania urządzenia przez PoE (standard 802.3af), zapewnia gotowość do pracy w kilka minut od uruchomienia urządzenia. Ponadto współpracująca z Gateway’em platforma Efento Cloud, jest wolna od opłat abonamentowych. Dzięki temu nasze rozwiązanie oferuje bogatą i wygodną funkcjonalność w rozsądnej cenie.

Efento Gateway może także pracować w trybie lokalnym. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu możesz na bieżąco sprawdzać pomiary z sensorów w zasięgu Gateway’a, bez konieczności korzystania z Efento Cloud. Wystarczy wpiąć urządzenie do swojej wewnętrznej sieci kablem Ethernetowym. W trybie lokalnym możesz podglądać bieżące i historyczne pomiary z sensorów w formie tabeli i wykresu oraz eksportować dane w formacie csv. Rozbudowane funkcje (np. powiadomienia SMS / e-mail, automatyczne raporty) dostępne są za pośrednictwem Efento Cloud.

Dodatkowo Efento Gateway może zostać zintegrowany z dowolnym oprogramowaniem obsługującym protokół HTTP (architektura REST), za pomocą którego odbywa się transfer danych z sensorów. Urządzenie może współpracować na przykład z oprogramowaniem ERP, SCADA czy z automatyką budynkową. W przypadku chęci otrzymania dostępu do bibliotek Gateway’a, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

Technika komunikacji: Bluetooth Low Energy (BLE)
Częstotliwość pracy modułu radiowego: 2,4 GHz
Moc: 2,5 mW (4 dBm)
Zasięg: do 100 m w otwartej przestrzeni (LOS)
Standard przesyłania danych: Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0)
Antena: dipolowa (dipol ćwierćfalowy), możliwe jest dołączenie anteny zewnętrznej
Złącze anteny: SMA R/P

Standard: IEEE 802.3, IEEE 802.3u

Złącze Ethernet: Gniazdo RJ45 z obsługą PoE 802.3af (802.3at Type 1)

Dwie możliwości zasilania urządzenia: Mini USB lub PoE

Zasilacz: MiniUSB 230V AC, 5V DC / 1.0 A

Power over Ethernet (PoE) 802.3af (802.3at Type 1)

Warunki pracy: 0… 40oC, 10… 90% RH

Urządzenie przewidziane do użytku wewnątrz pomieszczeń

Wymiary: 110 x 80 x 25 mm

Waga: 95 g

Więcej informacji na stronie producenta: www.efento.pl
More information in English: Gateway Bluetooth/Ethernet

Akcesoria

5 Innych produktów w tej kategorii

Porównaj 0