Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK
Efento Transport - monitoring temperatury w trakcie transportu

Efento Transport - monitoring temperatury w trakcie transportu

Już około 2000 samochodów transportujących leki używa systemu monitoringu temperatury Efento.
System składa się z z dwóch czujników Efento współpracujących ze smartfonem, w który wyposażony jest kierowca.
Zainteresowanych oferta prosimy o kontakt tel. 601490413

Czujnik temperatury Efento

Elastycznym rozwiązaniem realizującym potrzeby firm transportowych jest system Efento Transport.
System składa się z czujników temperatury Efento komunikujących się ze smartfonami lub tabletami w technice Bluetooth 4.0, który może opcjonalnie współpracować z serwerem.
Aplikacja instalowana na urządzeniach mobilnych pracujących z systemem Android pozwala na rejestrację temperatury transportowanych produktów, alarmowanie o przekroczeniu progów temperatury, generowanie i wysyłkę raportów dla odbiorców, wydawanie przesyłek (wraz ze skanowaniem kodów przesyłek) oraz przesyłanie danych na serwery firm
transportowych.


Kompleksowy system nadzoru nad temperaturą w transporcie


Czujniki temperatury Efento umieszczone są w chłodni samochodów transportowych. Każdy z czujników mierzy temperaturę raz na trzy minuty i przesyła te dane bezprzewodowo do smartfona / tabletu z zainstalowaną aplikację Efento Transport. Aplikacja mobilna zapisuje i analizuje otrzymane dane i jeżeli przekroczony został ustalony próg, to generowany jest alarm dla kierowcy. Dodatkowo, aplikacja zapisuje pozycję GPS samochodu. Po zakończonym transporcie dane te mogą być przesłane do klienta w formie raportu (pdf lub csv) dokumentującego zmiany temperatury w trakcie transportu. Aplikacja umożliwia kontrolę dostaw - kierowca wydając paczkę skanuje jej numer, który również zapisywany jest przez aplikację. W każdej chwili możliwe jest wygenerowanie raportu zawierającego pomiary temperatury, położenie pojazdu, informacje o wydanych paczkach oraz o przekroczonych progach temperatury. Dodatkowo, możliwe jest skonfigurowanie automatycznych powiadomień e-mail / SMS o przekroczeniu progów alarmowych. Raport może być wysłany do odbiorcy przez e-mail lub do platformy w chmurze / serwera FTP w celu archiwizacji. Jeżeli firma transportowa posiada swój własny serwer z oprogramowaniem zarządzającym logistyką, możliwa jest integracja z aplikacją i wysyłanie na bieżąco wszystkich danych do serwera.

Jak to działa?


Działanie aplikacji podzielić można na trzy fazy: przed rozpoczęciem transportu, w trakcie transportu, po zakończeniu transportu.

Przed rozpoczęciem transportu


Kierowca uruchamia aplikację i wpisuje swój identyfikator oraz numer rejestracyjny samochodu. Jeżeli aplikacja jest zintegrowana z firmowym serwerem, możliwe jest automatyczne pobranie numerów listów przewozowych i przesyłek, które ma dostarczyć danego dnia. W przeciwnym wypadku, kierowca może skorzystać z wbudowanego w aplikacji skanera aby dodać listy przewozowe / przesyłki, które mają być dostarczone danego dnia. Po załadowaniu przesyłek kierowca naciska "Start" i rozpoczyna rejestrację pomiarów.


W trakcie transportu

Pomiary temperatury oraz pozycja GPS zapisywane są w pamięci urządzenia mobilnego, na którym zainstalowana jest aplikacja Efento Transport. Aplikacja rejestruje: pomiary temperatury, pozycję samochodu, zdarzenia takie jak wyłączenie silnika czy przekroczenie progów temperatury, wydawanie paczek oraz status dostawy. Jeżeli temperatura przekroczy ustawione progi, aplikacja informuje o tym przy pomocy sygnału dźwiękowego. Dodatkowo, możliwe jest ustawienie numerów telefonów / adresów e-mail, na które zostaną wysłane automatyczne powiadomienia. Po dojechaniu do odbiorcy, kierowca skanuje numery wydawanych przesyłek i odznacza w aplikacji status przesyłki (odebrana / nieodebrana / zwrot). W każdym momencie możliwe jest wygenerowanie raportu z trasy i przesłanie go e-mailem odbiorcy w celu udokumentowania warunków w trakcie transportu. Jeżeli aplikacja jest zintegrowana z serwerem firmowym, wszystkie te dane mogą być na bieżąco przesyłane do serwera.

Po zakończeniu transportu

Jeżeli status wszystkich przesyłek został zmieniony na "odebrana" (w pojeździe nie ma przesyłek do dostawy) aplikacja umożliwia zakończenie trasy. Po naciśnięciu przycisku "Koniec trasy" pomiary są archiwizowane, a aplikacja podaje statystyki trasy (liczba przejechanych kilometrów, minimalna i maksymalna temperatura zmierzona przez każdy z czujników, liczba alarmów, itd.). Możliwe jest również wygenerowanie i wysyłka raportu z całej trasy. Jeżeli nie wszystkie przesyłki zostały doręczone, aplikacja nie pozwoli na zakończenie monitorowania temperatury. Możliwe jest to dopiero po powrocie do magazynu i rozładowaniu przesyłek z samochodu.

Integracja

Aplikacja może współpracować autonomicznie (wszystkie pomiary zapisywane są w pamięci urządzenia mobilnego, powiadomienia i raporty są również generowane przez urządzenie mobilne) lub z serwerem. W drugim przypadku aplikacja przesyła na bieżąco dane do serwera, który je archiwizuje. Aplikacja może zostać zintegrowana z dowolnym oprogramowaniem serwerowym klienta, tak aby w pełni realizowała zagadnienia związane z monitorowaniem temperatury w trakcie transportu.


Najważniejsze funkcje aplikacji


Pomiary temperatury

Na ekranie urządzenia mobilnego wyświetlana jest bieżąca temperatura mierzona przez sensory Efento. Aplikacja zapisuje pomiary w pamięci urządzenia, a w przypadku chwilowej utraty połączenia z sensorem (np. jeżeli kierowca wyszedł ze smartfonem z samochodu) pobiera brakujące dane z pamięci czujników. Aplikacja pozwala na zdefiniowanie progów temperatury (dwa progi dolne i dwa progi górne) dla każdego z sensorów, przekroczenie których powoduje uruchomienie alarmu dźwiękowego oraz (opcjonalnie) wysyłkę powiadomień SMS / e-mail.

   

Trasy

Aplikacja pozwala na rejestrowanie pomiarów w trakcie przewozu przesyłek. Po naciśnięciu przycisku "Start" rejestrowane są pomiary temperatury, pozycja samochodu oraz zdarzenia (przekroczenie progów, wyłączenie silnika, wydanie paczki, itd.). Gdy kierowca zakończy trasę naciska "Stop" i pomiary przestają być zapisywane. Archiwalne trasy mogą być przeglądane z poziomu aplikacji wraz ze statystykami (liczba przejechanych kilometrów, liczba alarmów, liczba wydanych paczek, minimalna i maksymalna temperatura zmierzona przez każdy z czujników), możliwe jest również wygenerowanie i wysłanie raportu z wybranej trasy

 

Obsługa dostaw

W aplikacji Efento Transport wbudowany jest skaner kodów kreskowych. Pozwala to na kontrolę dostaw - przy załadowaniu kierowca skanuje kody paczek, które trafiają do samochodu, kody przesyłek są również skanowane przy wydawaniu przesyłek. Aby zakończyć pomiar temperatury kierowca musi dostarczyć lub zwrócić do magazynu wszystkie zarejestrowane w aplikacji paczki. Opcja obsługa dostaw może być w każdej chwili włączona lub wyłączona, dzięki czemu firmy nierejestrujące przewożonych przesyłek nie muszą z niej korzystać

 

Dodany 2015-09-01 Home, Nowości, Sensory i rejestratory 3488

Related articles

Rozwiązanie problemów z temperaturą i HACCP

Rejestratory z rodziny El-WiFi i EL-USB idealnie sprawdzają się przy pomiarze i rejestracji temperatury na potrzeby...

Archiwum

KAtegorie

Szukaj na blogu

Ostatnio oglądane

Brak produktów
Porównaj 0