Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK
Efento Logger monitoruje temperaturę w winnicach

Efento Logger monitoruje temperaturę w winnicach

Zakładając lub prowadząc winnicę warto monitorować parametry SAT i GDDC. Nie każdy szczep winogron przyjmie się w danych warunkach, dlatego też przed założeniem winnicy warto sprawdzić, dla którego szczepu warunki są odpowiednie w danym miejscu. W tym celu stosowane są parametry SAT i GDDC. Oba parametry wyliczane są na podstawie temperatury. Przykładowo SAT jest sumą wszystkich dni w sezonie / miesiącu, w których średnia temperatura była wyższa niż 10 stopni Celsjusza. Wskaźniki SAT i GDDC są również wskazówką kiedy można rozpocząć zbiory.

W winicach zomontowane zostały po dwa rejestratory Efento Logger, jeden mierzący temperaturę przy ziemi, drugi na wysokości 1,5 metra. Aby pomiar temperatury był wiarygodny i nie wpływało na niego nagrzanie sondy przez słońce, sondy temperatury umieszczone zostały w osłonach radiacyjnych. Dodatkowo Rejestratory Efento Logger umieszczone zostały w hermetycznych puszkach, które chronią je przed wilgocią i wodą. Sondy zostały wypuszczone przez dławiki, dzięki czemu cała instalacja pozostaje w pełni wodoodporna. Ponieważ dane z rejestratorów mogą być pobierane bezprzewodowo, nie ma konieczności otwierania puszki przy każdym odczycie danych z rejestratora. Bateria o dużej pojemności zapewnia bezobsługową pracę rejestratorów przez okres co najmniej dwóch lat. Bateria przystosowana jest również do pracy w niskich temperaturach (do -30 stopni), dzięki czemu rejestratory mogą być stosowane na zewnątrz bez niekorzystnego wpływu niskich temperatur na żywotność baterii.

Po pobraniu danych użytkownicy otrzymują informację o temperaturze minimalnej i maksymlnej w całym sezonie, w danym miesiącu czy każdego dnia. Dodatkowo, aplikacja automatycznie wylicza wartości SAT i GDDC z całego sezonu i poszczególnych miesięcy. Pojeność pamięci rejestratorów to 30 000 pomiarów, umożiwia to zapis pomiarów temperatury przez cały sezon z częstotliwością 3 razy na godzinę (pomiar co 20 minut). Po pobraniu dane mogą być wyeksportowane w formie pliku csv, który może być później zaimportowany np. do programu MS Excel.

Wartości minimalna, maksymalna i średnia z danego dnia  Wartości SAT i GDDC (sezonowa i miesiączna)  Informacje o rejestratorze

Dodany 2015-07-16 Home, Sensory i rejestratory 1582

Related articles

Bezprzewodowy monitoring temperatury w szpitalu - ponad 160...

Efento Cloud to sprawdzony w ponad 160 instalacjach system nadzoru temperatury i innych wielkości fizycznych.

Efento Logger - nadzór nad temperaturą w transporcie mięsa

Rejestratory temperatury Efento są bardzo często stosowane przez firmy sprzedające i transportujące mięso. Warunki w...

Rejestrator temperatury z Bluetooth 4.0 -...

W rodzinie Efento pojawił się nowy produkt: Efento Logger – bezprzewodowy rejestrator temperatury współpracujący z...

Archiwum

KAtegorie

Szukaj na blogu

Ostatnio oglądane

Brak produktów
Porównaj 0