Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK
Rejestrator temperatury z Bluetooth 4.0 - współpracujący z telefonami i tabletami

Rejestrator temperatury z Bluetooth 4.0 - współpracujący z telefonami i tabletami

W rodzinie Efento pojawił się nowy produkt: Efento Logger – bezprzewodowy rejestrator temperatury współpracujący z urządzeniami mobilnymi. Rejestrator zapisuje w swojej pamięci 30 000 pomiarów, które mogą być później bezprzewodowo przesłane do telefonu lub tabletu. Rejestratory są obsługiwane przez darmową aplikację dla systemu Android.

Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na rejestrację 30 000 pomiarów w okresie czasu z przedziału 1 minuta – 10 dni. Przykładowo, jeżeli okres pomiaru został ustawiony na 15 minut, to w pamięci urządzenia zapisane zostaną dane z ponad 300 dni. Wysokiej pojemności bateria zasilająca urządzenie zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat.

Konfiguracja urządzenia odbywa się za pomocą telefonu lub tabletu z darmową aplikacją Efento Logger. Rejestrator łączy się z telefonem bezprzewodowo, nie wymaga instalacji sterowników. Odczyt danych odbywa się również bezprzewodowo. Maksymalna odległość pomiędzy telefonem a rejestratorem, w momencie odczytu danych lub konfiguracji, wynosi 50 metrów (w otwartej przestrzeni).

Dzięki zastosowaniu technik komunikacji bezprzewodowej do transmisji danych możliwy jest odczyt danych z rejestratora bez fizycznego dostępu do urządzenia. Umożliwia to na przykład rejestrację temperatury wewnątrz przesyłki kurierskiej i jej odczyt przed odbiorem paczki od kuriera. Rejestratory mogą być stosowane np. do monitorowania przesyłek wrażliwych na zmiany temperatury (np. szczepionki, lekarstwa, produkty spożywcze), odbierający może sprawdzić temperaturę podczas transportu i w przypadku przekroczenia zadanych wartości odmówić przyjęcia przesyłki.

Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi być wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na tablety jak i telefony i może być pobrana z Google Play. Najważniejsze funkcje aplikacji:

  • odczyt bieżących wartości temperatury ze wszystkich rejestratorów znajdujących się w zasięgu telefonu lub tabletu
  • odczyt danych historycznych z pamięci rejestratorów
  • wizualizację danych w formie wykresu wraz z oznaczeniem temperatury minimalnej i maksymalnej  z wybranego okresu czasu
  • eksport danych w formacie csv i wysłanie ich na wskazany adres email
  • bezpośredni eksport danych pomiarowych na serwer (np. Google Drive)
  • konfigurację rejestratorów (nadanie nazwy, konfiguracja częstotliwości pomiarów, ustawienie daty i godziny, reset pamięci urządzenia)

Film opisujacy mozliwosci Efento logger - https://youtu.be/-Xv5prALUcU

Dodany 2018-09-29 Home, Nowości, Sensory i rejestratory 3253

Related articles

Bezprzewodowy monitoring temperatury w szpitalu - ponad 160...

Efento Cloud to sprawdzony w ponad 160 instalacjach system nadzoru temperatury i innych wielkości fizycznych.

Efento Logger monitoruje temperaturę w winnicach

Rejestratory temperatury Efento Logger zostały zastosowane do monitorowania temperatury w winnicach. Rejestratory...

Archiwum

KAtegorie

Szukaj na blogu

Ostatnio oglądane

Brak produktów
Porównaj 0