Korzystamy z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
OK
Monitoring temperatury leków i szczepionek

Monitoring temperatury leków i szczepionek

Lekarstwa i szczepionki należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych lodówkach, które zapewniają równomierną temperaturę w każdym punkcie wewnątrz lodówki. Temperatura w lodówkach powinna być nieustannie monitorowana, wraz z okresową rejestracją minimalnych i maksymalnych wartości temperatury.

Zestwy Efento pracuja obecnie w ponad 1600 przychodni, 40 szpitali i Sanepidow


Do nadzoru nad temperaturą w lodówkach szpitalnych i aptecznych idealnie nadają się bezprzewodowe rejestratory temperatury systemu Efento.
System składa się ze stacji bazowej z wyświetlaczem oraz komunikujących się z nią sensorów bezprzewodowych – zasięg do 30 w jednym pomieszczeniu.
Sensory wyposażone są w baterie, które umożliwiają im ponad dwa lata nieprzerwanej pracy.

efento-bezprzewodowy-system-monitorowania-temperatury-z-sms[1]

Sensory temperatury Efento współpracują ze stacją bazową, któej rolę może pełnić telefon lub tablet z systemem Android 

Efento - jako jedno z niewielu urządzeń na rynku spełnia wymagania Rozporządzenia dotyczącego monitorowania lodówek medycznych

Funkcje systemu Efento:

Alarmy SMS
System umożliwia skonfigurowanie dolnego i górnego progu temperatury, przekroczenie których spowoduje wysłanie SMS alarmowego na wpisane numery telefonów.
Dodatkowo, wysyłając SMS na numer stacji bazowej otrzymamy SMS z bieżącą temperaturą

Rejestracja temperatury
Każdy z sensorów mierzy temperaturę i bezprzewodowo przesyła dane do stacji bazowej. Pomiary temperatury każdego z sensorów zapisywane są w pamięci stacji bazowej i przechowywane przez dowolny okres czasu.

Raporty
Pomiary zapisane w stacji bazowej mogą być wysłane w formie raportu (plik .csv) na dowolny adres e-mail. Dokument może być przetwarzany w programach do analizy danych, wydrukowany lub zapisany jako kopia zapasowa na dysku.

Wizualizacja danych na wykresie
Aplikacja stacji bazowej umożliwia wizualizację danych z ostatnich 24 godzin w postaci wykresów z oznaczeniem minimalnej i maksymalnej temperatury w danej godzinie.

Niezawodność
Stacja bazowa powinna być podłączona do tej samej linii zasilającej co lodówka, wyposażona jest w dodatkową baterię, które umożliwia  wysłanie SMS z alarmem nawet w przypadku awarii zasilania w obiekcie. System informuje użytkowników o przełączeniu się na zasilanie bateryjne alarmem SMS.

Łatwa konfiguracja
System Efento został zaprojektowany tak, aby skonfigurować mógł go każdy. Dodaj sensory, ustal alarmowe progi temperatury i wpisz numery telefonu, na które wysyłane będą alarmowe SMS. Raporty za dowolny okres można przesyłać na mail w postaci pliku CSV, po bezpłatnym skonfigurowaniu na smartfonie konta mailowego.
Cała konfiguracja zajmie Ci mniej niż 5 minut!

Konfiguracja Efento – bezprzewodowego systemu monitorowania temperatury z SMS

Film: zobacz jak uruchomić i skonfigurować system monitorowania temperatury Efento z powiadomieniami SMS w mniej niż 5 minut!

Sensory Efento
Sensory Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.5 °C, w zakresie od -10 °C do +70 °C. Bateria o dużej pojemności zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej jednego roku. Pomiary transmitowane są bezprzewodowo do stacji bazowej. Zasilanie: jedna bateria rozmiar AA, 3.6 V

Koszty eksploatacji
 Karta SIM- możliwość zakupu dowolnej karty
Polecamy ofertę Play odNOWA (starter 5 zł) - doładowania bez ważności konta. Doładowanie konta za ok. 20-30 zł powinno wystarczyć na rok.
Więcej informacji na stronie: https://www.play.pl/oferta/play-karta/play-na-karte/play-na-karte-odnowa/
Aktualnie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dostępne na rynku.
Uwaga: warto przez 1-2 dni puścić system bez wysyłania SMS - można wtedy odpowiednio wyregulować lodówkę bez niepotrzebnej straty SMS. Należy pamiętać, że wskazania czujnika różnią się od tego co pokazują termometry lodówkowe (one pokazują średnia temperaturę). Efento pokazuje temperaturę chwilową, warto go dać głębiej w lodówce, żeby nie był narażony na wpływ strumienia ciepłego powietrza przy otwarciu.

 Głównymi zaletami systemu Efento w stosunku do istniejących na rynku rozwiązań są: łatwa instalacja i konfiguracja, alarmowanie użytkownika o nagłych zmianach temperatury oraz możliwość generowania raportów z danymi historycznymi.

Do wiekszych systemow np szpitale, hurtownie farmaceutyczne polecamy System Efento Cloud - monitoring temperatury w chmurze 

Przechowywanie leków i szczepionek – unormowanie prawne

Wzrost zainteresowania monitorowaniem temperatury wynika  z dyspozycji, jaką Ministerstwo Zdrowiaprzekazało Sanepidowi: "szczepionki kupione przez Ministra Zdrowia powinny być transportowane i przechowywane z zachowaniem łańcucha chłodniczego oraz na zasadach określonych w przepisach prawa farmaceutycznego" -  ta powinność jest egzekwowana poprzez kontrole.

Drugim powodem, tym razem z rynku szczepionej komercyjnych, jest wprowadzana przez producentów  konieczność potwierdzania warunków przechowywania przy zwrotach produktów.

Poglądowa procedura przechowywania szczepionek

Procedura została opracowana we współpracy z ekspertem wdrażającym Systemy Zarządzania Jakością ISO. Opis procedury dostarczamy nieodpłatnie w formie edytowalnej i może być dowolnie zmieniony i dostosowany do Państwa potrzeb. 

„Dane powinny być zabezpieczone środkami fizycznymi lub elektronicznymi oraz chronione przed przypadkowymi lub nieuprawnionymi zmianami. Należy okresowo sprawdzać dostępność przechowywanych danych. Należy chronić dane, sporządzając kopie zapasowe w regularnych odstępach czasu. Kopie zapasowe danych powinny być przechowywane przez czas określony w przepisach krajowych, nie krócej jednak niż przez pięć lat, w osobnym zabezpieczonym miejscu.”

Wiecej informacji na stronie producenta: Bezprzewodowe rejestratory temperatury

Dodany 2018-09-30 Home, Sensory i rejestratory 17185

Archiwum

KAtegorie

Szukaj na blogu

Ostatnio oglądane

Brak produktów
Porównaj 0